Tema drugog broja časopisa je Socijalna (ne)pravda. Čitaoci mogu da saznaju šta je to socijalna (ne)pravda, da je sagledaju iz različitih perspektiva – religijska, sociološka, psihološka, pedagoška, pravnička, ekonomska i perspektiva socijalnog radnika, da se upoznaju sa radom mnogih institucija i organizacija u prevenciji socijalne (ne)pravde odnosno jačanju ideje o socijalnoj pravdi i da pročitaju naučno-istraživačke radove, stručne radove i naučnu kritiku.
U toku planiranja drugog broja časopisa kreiran je video za promociju konkursa, ali i podizanje svesti o važnosti socijalne pravde radi ostvarenja pravednog i solidarnog društva u kome će prava svakog pojedinca biti ostvarena. Posebno se zahvaljujemo: Vladimiru Stankoviću (video i montaža), Mariji Kondić (montaža), Gradskoj organizaciji gluvih i nagluvih, koji su podržali kampanju, kao i: Yuko Yoshikai, Katarini Kocić, Nikoli Bošković, Bogdanu Aranđelović, kao i našim članicama Anđeli Ignjatović, Katarini Stojković (režija) i Dijani Milošević (scenario).
Nakon snimanja video klipa urednik i zamenik urednika su organizovale dvodnevno predavanje na temu Socijalna (ne)pravda i Nauči da pišeš esej, seminarski i naučno-istraživački rad. Od 15 prijavljenih 5-oro je nakon predavanja odlučilo da piše za drugi broj časopisa i u toku izrade svog rada imali su mentorsku podršku i dva recezenta. U časopisu su objavljena 6 stručnih i naučnih rada. U pitanju su: esej Redukcija stereotipa, predrasuda i diskriminacije putem obrazovanja za mir, seminarski (Neo)liberalni državni sistem Republike Srbije u kontekstu ostvarivanja socijalne pravde prema deci, Teorijsko istraživanje socijalne isključenosti mladih, empirijsko istraživanje Doživljaj pravednosti u partnerskim vezama u odnosu na obrazac afektivne vezanosti i seminarski rad Obrazovanje zao drživi razvoj, naučna kritika – Potreban nam je bolji kvalitet siromašnim građanima zbog socijalne pravde u našoj zemlji.
Pored ovih radova, časopis sadrži i: uvodni članak o socijalnoj pravdi, intervjue sa Sanjom Dimitrijević, psihologom iz NURDOR-a, Zvonimirom Stojanovićem, predsednikom Gradske organizacije gluvih i nagluvih Niš, Dušicom Jovanović, sociologom iz Centra zasocijalni rad o sociologiji, Zoranom Stankovićem, socijalnim radnikom iz Zavoda za vaspitanje dece i omladine, Sunčicom Radivojević, pedagogom iz Medicinske škole, Andrijom Krasićem advokatom i Dušanom Zogovićem, ekonomistom – profesorom Pravno-poslovne škole u Nišu, profesorima sa Filozofskog fakulteta u Nišu Milošem Jovanovićem i Danijelom Gavrilović, kao i sveštenikom Milanom Nikolić iz Brzog broda o socijalnoj pravdi iz religijske perspektive. Časopis sadrži i mini anketu sa srednjoškolcima i studentima, koji su odgovarali na pitanja: šta je socijalna pravda, primer socijalne pravde i kome se treba obratiti u slučaju nepravde? Kao i rubriku Imaš pravo, koja sadrži prava svakog pojedinca i praktične savete o tome kome se možemo obratiti u slučaju nepravde.
Zahvaljujemo se na saradnji svim učesnicima.